Pigiausi skrydžiai į Balį iš artimų oro uostų

Lankytinos vietos Balio saloje


Ką pamatyti Balyje?

Lankytinos vietos, kurias privaloma aplankyti viešint Balyje, yra nepakartojami kultūriniai lobiai, grožiu kerintys kraštovaizdžiai – jų galima rasti be galo daug šioje saloje. Nesuskaičiuojamos šventyklos, istorinės vietovės bei gamtos grožį atskleidžiančios turistinės vietos yra išsidėsčiusios 8-iose Balio regentijose, anksčiau buvusiose karalystėse.

Nuo žadą atimančių vaizdų iki egzotiškų kultūrinių pasirodymų – Balis tikrai turi ką pasiūlyti kiekvienam! Verta nukeliauti į salos rytus tam, kad pamatytumėte didingą „Motinos šventyklą“ ir nuostabius karališkuosius vandens rūmus… Salos centre žaliuojančiuose ryžių laukuose galima pasidaryti nuotraukų, kurios atrodo tarsi iš spalvingo atviruko! 

Nepamirškime dar vieno Balio salos unikalumo – tai baimę ir susidomėjimą keliantis Batur ugnikalnis! Tai viena mėgiamiausių žygio vietų Balyje, nuo kurios viršūnės atsiveria nuostabūs vaizdai. Nors Batur ugnikalnis paskutinį kartą išsiveržė 2000 m., jis vis dar laikomas gana aktyviu ugnikalniu. Jo išsiveržimai paprastai yra nedideli, tačiau vis vien svarbu būti atsargiems lankantis ugnikalnyje ir laikytis vietos valdžios institucijų bei kelionių gidų nurodymų.

Paplūdimiai

Balio salą garsina nuostabūs paplūdimiai, kurie kasmet pritraukia milijonus turistų. Populiariausi paplūdimiai:

  • Kuta paplūdimys – žinomas dėl puikių sąlygų banglenčių sportui ir aktyvaus naktinio gyvenimo;

  • Seminyako paplūdimys – žinomas dėl prabangių kurortų ir puikių restoranų;

  • Jimbaran paplūdimys – šiame paplūdimyje esantys restoranai maloniai nustebins jūrų gėrybių mylėtojus. Taip pat atsiveria nuostabūs vaizdai saulėlydžio metu;

  • Sanur paplūdimys – šis paplūdimys žinomas dėl ramaus vandens ir nuostabaus vaizdo saulėtekio metu;

Tai tik keli iš daugybės užburiančių Balio salos paplūdimių. Yra daug kitų puikių pajūrio vietų, kurias verta aplankyti atostogaujant, įskaitant Bingin, Padang Padang ir Lovina paplūdimius.

Ryžių terasos

Balio ryžių terasos yra visiškas salos simbolis! Šių terasų galima rasti įvairiose salos dalyse – tai populiari turistų ir vietinių gyventojų traukos vieta. Viena garsiausių ryžių terasų Balyje yra Tegalalang Rice Terraces, esanti salos šiaurinėje dalyje, netoli Ubudo miesto. Ši terasa garsėja nuostabiais aplinkinių ryžių laukų vaizdais ir vešlia apylinkių žaluma. Kita populiari vieta – Jatiluwih ryžių terasos, esančios centrinėje salos dalyje. Taip pat yra ir daug kitų ryžių terasų, kurias galima aplankyti Balyje, įskaitant Tegallalang ryžių terasas, Kintamani ryžių terasas ir Pupuan ryžių terasas. Apsilankydami ryžių terasose, keliautojai gali iš arčiau susipažinti su Balio kaimo grožiu ir sužinoti apie tradicinį salos gyvenimo būdą.

Šventyklos

Tiek mažos, tiek didelės šventyklos Balio saloje yra laikomos svarbia vietos kultūros ir tradicijų dalimi. Uluwatu šventykla, esanti vakariniame Bukito pusiasalio gale, yra labai populiari vieta, žinoma dėl savo unikalios lokacijos – šventykla įsikūrusi ant uolos, iš kurios atsiveria vaizdas į Indijos vandenyną. Uluwatu šventykla skirta jūros dvasioms pagerbti ir yra viena iš šešių svarbiausių Balyje stovinčių šventyklų.

Tanah Lot šventyklą galima rasti mažoje saloje, prie pat Balio salos pakrantės. Ši unikali ir populiari turistinė vieta yra žinoma dėl savo nuostabios uolėtos aplinkos, skalaujamos Indijos vandenyno bangų. Atoslūgio metu šventyklą galima pasiekti einant takeliu, o potvynio metu – atplaukiant valtimi.

Ulun Danu šventykla yra induistų šventykla, įsikūrusi Balio aukštumose. Ši vieta žinoma dėl savo gražios lokacijos Beratano ežero pakrantėje, apsupta rūku padengtų Bedugul regiono kalnų. Ulun Danu šventykla yra dedikuota ežero deivei Dewi Danu. Be šventyklos, netoliese yra daugybė kitų lankytinų vietų, įskaitant Bedugul botanikos sodą, Ulun Danu turgų ir Candikuning vaisių turgų. Ulun Danu apylinkė taip pat žinoma dėl ryžių terasų ir nedidelių kaimelių.

Balio Oro uostai