Planuodami savo atostogas, ilgesnes ar trumpesnes, keliautojai rūpinasi visais reikalingais dokumentais. Informacijos gausoje yra labai paprasta pasimesti, todėl čia pateikiama visa susisteminta informacija, kurią reikia žinoti, norint išvengti nesusipratimų kelionės metu. Oficialiai vis dar nėra patvirtinta, nuo kada bus galima atvykti į Balio salą beviziu režimu ir nepasiskiepijusiems, be jokių papildomų reikalavimų. Šiuo metu Lietuvos Respublikos piliečiams, keliaujantiems į Bali, viza yra reikalinga. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų atnaujinimų rekomenduojama teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.
Planuojant kelionę į Bali yra reikalingi šie dokumentai:
Galiojantis pasas. Paso galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 6 mėnesiai, dar geriau, jei galioja 8–12 mėnesių.
Vakcinacijos sertifikatas. Tik skiepyti nuo COVID–19 keliautojai gali patekti į Balio salą (yra išimčių). 2-omis arba 3-omis vakcinos dozėmis pasiskiepiję asmenys laikomi pilnai vakcinuotais. Būtina pateikti vakcinaciją patvirtinantį sertifikatą anglų kalba, pageidautina popieriniame formate. 3-ia vakcinos dozė nėra privaloma, tačiau reikalavimai gali skirtis kitose Indonezijos salose.
Viza. Bali viza yra privaloma keliautojams, atvykstantiems į Balio salą (yra 3 skirtingų rūšių).
Atgalinis kelionės bilietas. Atgalinį kelionės bilietą oro uoste tikrina ne visada, tačiau jį turėti būtina. Yra užfiksuota atvejų, kuomet keliautojai, neturėdami atgalinių kelionės bilietų, nebuvo įleisti į lėktuvą. Skrydžio bilietas neprivalo būti į tą pačią šalį, iš kurios išvykstama. Svarbu, jog kelionės trukmė atitiktų vizos galiojimo laiką.
Vietinė programėlė. Dar prieš kelionę vietinėje programėlėje „PeduliLindungi“ privaloma pilnai užpildyti visą keliautojo informaciją. Tai tikrina taip pat ne visada, tačiau būtina turėti.
Muitinės deklaracija. Muitinės deklaraciją reikia užpildyti skrydžio dieną. Jei nepavyks užpildyti internetu, tai galima padaryti atvykus į Bali, popieriniame formate. Keliautojai, atvykstantys jau su užpildyta muitinės deklaracija internetu, eilėje praeina greičiau.
Yra 3 skirtingi vizų tipai, keliaujantiems į Balio salą:
„Visa on arrival“ (VOA) – viza skirta Lietuvos Respublikos piliečiams. Ji galioja 30 dienų, už mokestį galima pratęsti dar vieną kartą, papildomoms 30 dienų. Su šia viza Indonezijoje galima būti iš viso 60 dienų.
„Tourist visa“ (B211A) – ši viza skirta keliautojams iš visų pasaulio šalių, norintiems Bali praleisti iš viso iki 180 dienų. Viza suteikiama 60-čiai dienų, galima pratęsti 2 kartus. Gavus vizą, į Indoneziją reikia atvykti per 90 dienų.
Nemokama viza („Visa Exemption Arrangement Facility“ – VEA) – viza skirta keliautojams iš Brunėjaus, Singapūro, Filipinų, Vietnamo Kombodžos, Laoso, Malaizijos, Tailando. Ši Bali viza galioja tik 30 dienų, jos pratęsti neįmanoma.
Kelionę į Balio salą planuojantiems turistams iškyla daug klausimų apie vietos reikalavimus ir kaip juos išpildyti, norint sklandžiai pasiekti kelionės tikslą. Vienas svarbiausių klausimų yra – kaip gauti vizą?
Lietuvos Respublikos piliečiams skirtą „Visa on arrival“ galima įsigyti internetu arba atvykus į kelionės tikslą nustatytuose oro, jūrų ir sausumos sienų kontrolės punktuose. Viza kainuoja apie 30 EUR. Punktuose vizą patartina pirkti grynaisiais, taip atsiskaitysite greičiau nei kortele – priimama EUR, USD, GBP, SGD valiutomis. Įsigyjant kortele, galima atsiskaityti Visa ir Mastercard kortelėmis.
Kuomet reikalinga viza į Bali 180-čiai dienų („Tourist visa“), ją įsigyti reikia prieš kelionę. Vizą keliautojui gali padėti gauti laiduotojas (kelionių agentūros agentas, viešbučio atstovas ar vizų agentas). Vizų kainos priklauso nuo vizų agentų nustatytų įkainių. Jei paslauga reikalinga labai greitai – kaina išauga. Įprastai šios vizos kaina su paslaugos mokesčiais siekia apie 270-300 EUR vienam asmeniui.
Nemokama viza yra gaunama kontrolės punkte, atvykus į Balio salą, kuomet uždedamas nemokamos vizos antspaudas.
Vizą galima gauti taip pat ir vykstant į šalį su oficialiu vizitu. Tuomet reikia pateikti Indonezijos Vyriausybės kvietimą dalyvauti tarptautiniame teismo procese, konferencijoje ar susitikime. Diplomatiniais ir tarnybiniais tikslais į šalį galima vykti ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui.