Pigiausi skrydžiai į Balį iš artimų oro uostų

Orai Balio saloje


Orai Balyje visada šilti ir drėgni, kaip ir galima tikėtis iš tropinės salos, esančios šiek tiek į pietus nuo pusiaujo. Nors tokiose vietovėse kaip Ubudas naktį gali jaustis šiek tiek vėsesnis oras, temperatūra nuolat išlieka netoli 29°C. Šaltis gali būti jaučiamas tik Kintamani regione ar kopiant į Batur kalną iki saulėtekio. 

Tinkamiausias metų sezonas keliauti į Bali

Kaip ir kitose Pietryčių Azijos salose, Balyje iš esmės yra du sezonai: drėgnas ir sausas. Sausasis sezonas (vasara ir ruduo) yra aktyviausias metas saloje, nes keliautojų, norinčių pasimėgauti nuostabiu oru, atvyksta rekordiškai daug. Laimei, yra mažiau lankomų regionų, kuriuos galima aplankyti, kai užimtumas saloje per daug didelis. 

Kaip keičiasi oras Balio saloje

Kovo mėnuo vadinamas „pereinamuoju sezonu“, kuomet prasideda perėjimas iš drėgnojo į sausąjį sezoną. Temperatūra linkusi šiek tiek kristi, kaip ir drėgmė, o kritulių kiekis taip pat sumažėja. Nuotykių ieškotojams bus malonu išgirsti, kad kovo mėnesį daugėja saulėtų dienų. Nėra geresnio būdo atšvęsti lietaus sezono pabaigą, kaip žygiuoti Ubudo smaragdiniais ryžių laukais, pasivaikščioti po medetkų lauką Karangasemo mieste arba paklaidžioti Bedugul fermose – juk po viso to lietaus žali peizažai bus užburiantys!

Ar verta keliauti į Balio salą žiemos sezono metu?

Orai Balio saloje žiemą yra lietingi ir toks metas laikomas ne sezonu. Populiariausiose salos vietose net ir tokiu oru vis vien būna lankytojų, o ir užsirezervuoti gerą apgyvendinimo vietą yra kur kas paprasčiau nei vasarą. Orai Balio saloje šio sezono metu nėra tinkami povandeniniam ir paviršiniam nardymui. Geriausi mėnesiai užsiimti banglenčių sportu rytinėje pakrantėje (profesionalams) yra nuo lapkričio iki kovo mėnesių. Apskaičiuota, jog sausį vidutiniškai būna 27 lietingos dienos. Tiesa, protarpiais pasitaiko ir saulėtų orų, tačiau reikėtų susidaryti planą, ką veiksite netikėtai užklupus liūčiai, o ypač, jei važinėjatės paspirtuku! Atsižvelgiant į tai, turistai turėtų patys įvertinti, ar Balis tinkamas aplankyti žiemos sezono metu, kuomet vyrauja tokie nenuspėjami orai.

Orai Balyje vasarą

O kaip atrodo vasariškasis Balis? Orai vasarą Balyje laikomi tobulais. Oro temperatūra siekia apie 27-30°C, o drėgmės lygis yra pats žemiausias. Galima teigti, jog orai Balio saloje vasarą lepina keliautojus – lietus trunka visai neilgai, todėl galima įgyvendinti visus sugalvotus planus. 

Balis nuolat išlieka labiausiai lankoma Indonezijos sala iš viso salyno, o turistų skaičius muša visus rekordus liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Jei liepos mėnesį keliuose yra nuolatiniai kamščiai ir paplūdimiuose nėra laisvos vietos, verta apsvarstyti galimybę užsukti į netoliese esančias Nusa Lembongan, Nusa Penida ar Lombok salas, kur turistų yra žymiai mažiau. 

Balio Oro uostai