Pigiausi skrydžiai į Balį iš artimų oro uostų

Laikas Balio saloje


Planuojate keliauti į egzotiškąją Balio salą? Ar žinote, kaip skiriasi Bali ir Lietuvos laikas? Tai svarbu žinoti, jei kelionės metu norite susisiekti su draugais ir artimaisiais – niekas nesidžiaugia sulaukus skambučio viduryje nakties! Jei norite sužinoti, koks yra laiko skirtumas Balio saloje ir tėvynėje, skaitykite toliau.

Balio sala yra Indonezijos dalis. Nors Džakarta yra Indonezijos sostinė, tačiau ji nesidalija ta pačia laiko juosta su Balio sala. Laikas Balio saloje yra viena valanda priekyje, lyginant su Džakarta. Bali dalijasi ta pačia laiko juosta su Singapūru, Kvala Lumpūru ir Pertu (AUS).

Kurioje laiko zonoje yra Balio sala?

Laiko zona Balio saloje yra WITA, Indonezijos centrinė (UTC+08:00). Ši laiko juosta 8 valandomis lenkia UTC, pasaulinį koordinuotąjį laiką. Visoje Balio saloje tai yra vienintelė laiko juosta. Denpasaras, Kuta, Seminyakas, Jimbara, Lovina, Gilimanukas ir kiti miestai turi tą patį laiką.

Kiek skiriasi laikas Lietuvoje ir Balio saloje?

Laikas Balio saloje yra 6 valandomis priekyje Vilniaus (Lietuvos) laiko. Vadinasi, jeigu šiuo metu Lietuvoje 15:00 val., laikas Balio saloje dabar bus 21:00 val. Gruodžio mėnesio viduryje Balio saloje saulė teka 05:54 val., leidžiasi 18:31 val. Dienos trukmė yra 12 val. 36 min. Saulės vidurdienis būna 12:13 val. Lyginant su Lietuva, tokiu metų laiku saulė teka 8:30 val., leidžiasi 15:53 val. Dienos trukmė yra 7 val. 23 min. Saulės vidurdienis būna 12:11 val. Taigi, Balio saloje, lyginant su Lietuva, diena trunka beveik dvigubai ilgiau.

Keliautojus, atskridusius į tolimą šalį, kurioje laikas taip kardinaliai skiriasi, labai dažnai ištinka laiko juostų pakeitimo sindromas (angl. jet lag). Šis sindromas pasireiškia nuovargiu, virškinimo sutrikimais, galvos svaigimu ir ne tik. Suprantama, jog tokie sveikatos sutrikimai gali sugadinti pakilią atostogų nuotaiką. Yra keletas būdų, kurių laikydamiesi keliautojai gali sau padėti geriau pasijusti ir mažiau jausti laiko juostų pakeitimo sindromo požymius. Prieš atskrendant į Balio salą venkite alkoholio, kofeino, gerkite daugiau vandens ir kiek įmanoma prasimankštinkite lėktuve. Atskridę stenkitės kuo greičiau prisitaikyti prie vietinio laiko rėžimo bei venkite vaistų, skirtų miegui, jie sukelia priklausomybę! Vadovaujantis šiais patarimais, palengvinsite sau kelionės pradžią ir greičiau galėsite pradėti mėgautis nuostabiu laiku!

Balio Oro uostai