Pigiausi skrydžiai į Balį iš artimų oro uostų

Balio sostinė


Denpasaras yra Bali sostinė. Šio miesto pavadinimas kilęs iš dviejų baliečių kalbos žodžių – den (šiaurė) ir pasar (turgus). Nors tai nėra minios turistų perpildytas miestas, rekomenduojama apsilankyti tiems, kurie nori chaotišką gatvių triukšmą pakeisti į nuostabius paplūdimius ar ryžių laukus. Atostogaudami šiame mieste galite ne tik degintis ir pliuškentis paplūdimyje, bet taip pat ir susipažinti su kultūra bei istorija.

Kas yra Balio sostinė?

Bali sostinė Denpasaras – tai vartai į 20 000 egzotiškų šventyklų, balto smėlio paplūdimius ir blizgantį naktinį gyvenimą, kuris kasmet pritraukia milijonus žmonių į šią salą. Denpasare įsikūrusi svarbiausia induistų šventykla – Pura Jagatnatha, krantus skalauja raminantis vandenyno vanduo, o salos meno, kultūros bei istorijos paslaptys yra atskleistos Balio provincijos viešajame muziejuje (angl. Bali Provincial Public Museum).

O jeigu nesusidomėsite įmantriai išraižyto Bajra Sandhi paminklo apžiūrinėjimu ar kainų derybomis su prekybininkais kelių aukštų Badungo turguje, čia rasite ir kitų veiklų – galėsite susipažinti su vietinių žmonių slaptais šeimos receptais, kuriuos galima išbandyti netgi gatvėje – Jūsų kelionė taps tikrai ypatinga ir nepamirštama!

Denpasaro nuotykiai laukia Jūsų, tad nėra ko snausti – užsisakykite savo kelionę jau dabar, kol visi pigūs lėktuvų bilietai dar neišgraibstyti! Skrydžiai į Denpasarą iš įvairių Europos miestų kursuoja kasdien. Maršrutu Vilnius – Denpasaras skrydžiai vykdomi su 1 arba 2 persėdimais. Galima rasti daug skirtingų persėdimo variantų – kiekvienas išsirinks sau tinkamą ir kelionė į Denpasarą neprailgs. 

Kur pavalgyti Denpasare?

Viena iš svarbiausių priežasčių, dėl ko verta aplankyti Denpasarą, yra autentiška regioninė Indonezijos virtuvė. Balio sostinės virtuvėje susimaišo viso salyno skoniai – tai galima suprasti tik paragavus pačiam. Daugelis mažų restoranų specializuojasi tam tikro vieno mėgstamiausio patiekalo gamyboje. Norėdami surasti gerą vietą papietauti, ieškokite žmonių minios, ten užsukę neprašausite. Denpasaras pasižymi labiausiai prieinamomis maisto kainomis visoje Balio saloje.

Jei norite pavalgyti prabangesniame restorane, eikite į „Renon“, kur lankosi Balio viduriniosios klasės atstovai. Jei norisi pailsėti nuo ekskursijų, užsukite išgerti kavos vienoje iš mažų kavinių. Jose kavos yra ruošiamos su meile. Eidami link Taman Budaya (Bali menų centro), nepraleiskite progos užsukite į Rumah Makan Kedaton paragauti gardžiojo nasi campur. Toje pačioje miesto dalyje vyksta Pasar Malam Kereneng naktinis turgus. Šis šurmuliuojantis turgus atsidaro apie 18:00 valandą ir siūlo daugybę maisto pasirinkimų. Prekystaliai, prekiaujantys satay kambing (ožkos satay) ir babi guling (kepta kiaulė) yra nuolat apsupti žmonių. Ten šviežias maistas paruošiamas greitai ir yra pigus. Taip pat turgaus minioje galite pasimėgauti karaoke ar kitomis pramogomis.

Denpasaro viešbučiai

Kelionėje smagios pramogos ir skanus maistas yra svarbu, tačiau ne ką mažiau svarbu nepamiršti išsirinkti ir gerą viešbutį! Denpasaras pasižymi plačia viešbučių pasiūla – nuo paprastų viešbučių už prieinamą kainą iki prabangių, kiekvienas tikrai išsirinks viešnagės vietą pagal savo poreikius. Bet kuris pasirinktas viešbutis užtikrins, kad Jūsų viešnagė Balyje būtų įsimintina. 

„Peppers Seminyak“ yra prabangaus stiliaus kurortinis viešbutis, kuriame rasite visus 5 žvaigždučių viešbučio patogumus. Viešbutis yra vešlių atogrąžų sodų apsuptyje, jaukumo jausmą sukuria raminantys lotoso tvenkiniai. Jeigu mėgstate atsikėlus ryte mėgautis vaizdu į jūrą, tuomet „Prama Sanur Beach Bali“ viešbutis yra tai, ko ieškote. Taip pat ir viešbučio pajūrio baras „Bamboo“ yra nuostabi vieta pietums ar vakarienei.

Viešbutis „POP! Hotel Teuku Umar's“ yra įsikūręs strategiškai geroje vietoje Teuku Umar gatvėje, netoli populiaraus naktinio kulinarijos rajono ir turgaus. Vos išėję iš viešbučio teritorijos galėsite įsigyti vietinių žmonių gamintų meno dirbinių, papuošalų ir suvenyrų. Būtent šį viešbutį yra pamėgę daugybė keliautojų, nes jame galima rasti viską, ko reikia patogiai viešnagei. 

Patarimai apsilankant Balio sostinėje

Jei planuojate kelionę į Balio salą ir norite aplankyti Balio sostinę, prieš išvykstant Jums reikėtų žinoti keletą dalykų. Dauguma vietinių gyventojų yra draugiški ir tolerantiški, jie be galo didžiuojasi savo kultūra ir paveldu. Vietiniai tikisi, kad užsieniečiai savo viešnagės metu laikysis Balio etiketo taisyklių. Pagrindinės yra šios:

  • Išmokite naudingų indoneziečių frazių. Vietiniai visada vertina tai, kai stengiatės kalbėtis jų kalba! Pavyzdžiui, „terima kasih“ reiškia „ačiū“, „selamat pagi“ reiškia „labas rytas“, o „maaf“ reiškia „atsiprašau“.

  • Būdami už kurorto ribų, dėvėkite kūną dengiančius rūbus. Balio kurortuose ir viešbučiuose galite jaustis laisvai ir su atviresniais rūbais. Juk atostogos! Tačiau jei ketinate tyrinėti tam tikras turistų lankomas vietas, ypač šventyklas ir mečetes, derėtų vengti atvirų drabužių.

  • Įeidami į šventyklą ar bet kurią religinę vietą, laikykitės taisyklių. Pavyzdžiui, įeidami į induistų šventyklą privalote dėvėti sarongą, o avalynę palikti prie įėjimo. Taip pat prieš įeidami ir į vietinio gyventojo namus, visada nusiaukite avalynę.

  • Nevaikščiokite priešais žmogų, kuris meldžiasi. Be to, kai fotografuojate besimeldžiantį žmogų, būtinai išjunkite fotoaparato blykstę! Jei vyksta religinė ceremonija, galite stebėti, tačiau draudžiama trukdyti.

  • Su vietiniais kalbėkitės būdami jų akių lygyje. Jei asmuo sėdi, turėtumėte atsisėsti arba pasilenkti, kad būtumėte tame pačiame aukštyje.

Balio Oro uostai